تاریخچه

شركت محصولات دریای جنوب به عنوان یك شركت تولیدی انواع تن ماهی با موضوع فعالیت تولید و بسته بندی مواد غذایی و فراورده های دریایی در سال 1366 در تهران به ثبت رسید و موافقت اصولی احداث كارخانه تن ماهی را در زمینی به وسعت4000 متر مربع در بندر عباس اخذ نمود.

این شرکت در سال 1372 پس از ساخت بنا و تجهیز ماشین آلات تولید و اخذ مجوز های لازم، با یك نوع بسته بندی قوطی180 گرمی تولید کنسرو ماهی را آغاز نمود و در كنار دیگر رقبای قدیمی و قدرتمند بازار به فعالیت خود ادامه داد. شرکت تن ماهی ساحل پس از پنج سال تولید تن ماهی با درب ساده در سال 1378با تغییر در مالكیت و مدیریت شركت دور جدیدی از فعالیت خود را آغاز نمود.

شركت محصولات دریای جنوب با اضافه نمودن محصول كنسرو ماهی با روغن زیتون و درب كلیدی تنوع محصولات خود را افزایش داد و به این ترتیب سهم بیشتری از بازار را کسب نمود.

این شرکت آخرین بار در سال 1385 پس از خرید زمینی در مجاورت كارخانه و به وسعت 1750 متر مربع نسبت به ساخت انبار ها و سردخانه های جدید اقدام نموده و به صورت اساسی تمامی بخش های مختلف كارخانه را بر اساس آخرین استانداردهای جهانی نوسازی نمود.

شرکت محصولات دریایی جنوب، تولید کننده کنسرو ماهی تن ساحل، یکی از کارخانجاتی است که به دلیل واقع شدن در سواحل جنوبی کشور (بندر عباس)، مزیت استفاده از ماهیان تازه جهت تولید کنسرو ماهی تن را داراست.

نزدیك بودن به دریا و امكان استفاده از مواد اولیه تازه و درجه یک، عدم استفاده از هرگونه مواد نگهدارنده، تعهد مجموعه به ثبات كیفیت و استفاده از روغن زیتون در بخشی از محصولات که به علت داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع امگا 3 در پایین آوردن چربی های نامطلوب خون تاثیر مهمی دارد، از عوامل مهمی است که باعث شده تن ماهی ساحل تن ساحل، جای خود را در سبد خرید مشتریان تثبیت نماید.